PRIHVAĆEN

ERASMUS+ PROJEKT

OŠ KISTANJE

Erasmus + najveći je program Europske unije za obrazovanje i osposobljavanje, mlade i sport koji obogaćuje živote i širi vidike milijunima građana svih generacija.

Među odabranim Erasmus + projektima ove godine je i projekt naše škole.

Voditeljica projekta je učiteljica Hrvatskoga jezika Ana Ćato, a projektni tim čine Ivona Rogošić, učiteljica Matematike i Katarina Lordanić, učiteljica Engleskog i Talijanskoga jezika.

Projekt je usmjeren na razvoj vještina i svijesti naših učenika o ekološkoj održivosti kroz osmišljene STEM aktivnosti. Zahvaljujući ovom projektu, ne samo naši učenici, već i cijela školska zajednica, uključujući i roditelje postat će svjesniji kako individualna potrošnja, navike i način života utječu na okoliš i klimatske promjene.

STEM obrazovne aktivnosti osmišljene su u kontekstu okoliša te ćemo ih provoditi ne samo u našim učionica, nego i izvan škole. Pitanja zaštite okoliša i klimatske promjene koristit će se kao zajednička tema za naše aktivnosti stoga će učenici razvijati znanje i svijest o ekološkim problemima i klimatskim promjenama kroz učenje.

Skupina naših učenika otputovat će u Tursku gdje će raditi kao tim na pronalaženju rješenja za ekološke probleme.

Rezultati projekta predstavit će se na školskoj i lokalnoj razini po završetku svih projektnih aktivnosti, ali i tijekom njihove provedbe.

U izvršavanju kreativnih projektnih zadataka pomoći će nam i učiteljica Likovne kulture, Ana Marija Trevižan Vujčić.

objavio: Ana-Marija Trevižan Vujčić   datum: 13. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »