UČIMO OD PRIRODE Nagrade najboljim dječjim radovima

Tradicionalna akcija koju provodi Hrvatska turistička zajednica

NAGRADNI IZLET UČENIKA 4.B RAZREDA

TERENSKA NASTAVA OMIŠ - DINO PARK -

POGLEDAJ SLIKE OVDJE ILI NA STRANICAMA ČETVRTIH RAZREDA

UČIMO OD PRIRODE Nagrade najboljim dječjim radovima

U sklopu ekološko-edukativne akcije “Volim Hrvatsku”, koju provodi Hrvatska turistička zajednica, nagrađeni su najbolji literarni i likovni radovi djece iz šibenskih vrtića i osnovnih škola na temu “Učimo od prirode”.

Najboljim likovnim radom u kategoriji dječjih vrtića, izabran je onaj djece iz šibenskog vrtića “Osmijeh”. Voditelji su bili Nikola Perlić, Lucijana Kronja i Nikolina Grgurica.

Drugo mjesto zaslužili su mališani iz dječjeg vrtića “Vidici - Mansarda” iz Šibenika te njihova voditeljica Zdenka Kekelić. Rad na temu “Život jedne hobotnice”, koji su izradila djeca iz vrtića “Šibenski tići” uz mentorstvo Nevenke Roman i Anite Lacmanović, zauzeo je treće mjesto.

Najbolji likovni rad među osnovnoškolcima, napravili su “trećaši” iz šibenske OŠ “Petar Krešimir IV.”, pod vodstvom Inge Belamarić. “Srebro” su uzeli učenici prvog razreda iz OŠ “Vidici”, čije su voditeljice bile Nada Bošnjak i Stela Čuturić.

Treće mjesto ide u Rogoznicu, točnije Antoniji Ercegović, učenici osmog razreda, i njezinoj mentorici Paoli Glavurtić. Prvo mjesto u kategoriji literarnih radova pučkoškolaca zaslužila je Antonia Vodan, učenica šestog razreda OŠ “Vjekoslav Kaleb” iz Tisnog. Ona je napisala rad na temu “Čudesni preobražaj” uz mentorstvo nastavnice Željke Ljubić.

Franka Dučkić, učenica trećeg razreda OŠ “Kistanje”, osvojila je drugo mjesto za rad na temu “Učimo od prirode”. Njezina nastavnica je Emina Vranjković. “Bronca” ide na Murter, “sedmašu” Matiji Brkiću, koji je uz vodstvo nastavnice Anite Vrkić napisao rad na temu “Na izvoru”.

Učimo od prirode

Učimo od prirode kako buja,

kako raste,

kako nebom lete laste.

Kako poljem žita niču,

kako u daljine

rijeke protiču.

Kako nebo

ljubi more,

kako šuma lugara zove.

Kako krava

daje mlijeka,

kako suša kišu čeka.

Priroda lijepe

potoke ima,

na obale svoje djecu prima.

Djeca lijepo

uz prirodu rastu,

čuvat će je i kada porastu.

FRANKA DUČKIĆ, 3.b razred, OŠ KISTANJE

objavio: Administrator   datum: 3. 11. 2011.