Obavijest o provedbi nacionalnih ispita

Obavijest o provedbi nacionalnih ispita u 4. i 8. razredu šk. god. 2023. / 2024.

U ponedjeljak 4. ožujka 2024. započinju nacionalni ispiti.

Koordinatorica za provedbu nacionalnih ispita je pedagoginja Iva Lordanić.

Raspored i vrijeme održavanja nacionalnih ispita prikazan je u tablici:

Učenici 4. razreda pišu ispite u svojim matičnim učionicama, učenici 8. a razreda u učionici broj 13 te učenici 8. b razreda u učionici broj 14.

Učenici ulaze u učionicu u 8:30 i svoje osobne stvari (mobitele, pametne satove koji trebaju biti ugašeni) odlažu na predviđeno mjesto. Sa sobom uzimaju kemijsku olovku (plavu ili crnu) te ostali dopušteni pribor (za pojedine predmete će pravovremeno biti obaviješteni o potrebnom priboru). Učenici mogu imati vodu u boci bez etikete. Učenici sjedaju na ona mjesta na kojima se nalazi njihovo ime i prezime, nakon čega dežurni učitelj dijeli vrećice s ispitnim materijalom i list s naljepnicama na kojima je ime i prezime učenika i pripadajući bar kodovi. U 8:45 voditelj ispitivanja čita upute. Ispit započinje u 9 sati. Ako učenik zakasni, voditelj ispitivanja uručuje učeniku ispitni materijal te ga tiho upućuje na način njegove uporabe. Učenici koji kasne više od 15 minuta ne pristupaju ispitivanju. Izostanak učenika na dan pisanja nacionalnih ispita, potrebno je opravdati kao i svaki drugi izostanak s nastave. Nije moguće naknadno pisanje nacionalnih ispita. Nije moguće pisanje nacionalnih ispita izvan matične školske ustanove. Preporuka je da učenici ne napuštaju ispitnu prostoriju osim ako to nije prijeko potrebno. U tom slučaju dežurni učitelj prati učenika izvan učionice.

Učenici na dan pisanja nacionalnog ispita ne bi trebali imati druge pisane ili usmene provjere.

Učenicima s teškoćama se prilagođava ispitna tehnologija: prilagodbom ispitnog materijala i prilagodbom procesa provedbe ispitivanja. Učenici koji imaju rješenja o primjerenom obliku odgoja i obrazovanja, imaju mogućnost produljenog vremena pisanja ispita 50 %. Učenici s teškoćama pišu ispite zajedno s drugim učenicima iz svog razrednog odjela, jedino ispit iz Engleskog jezika svi učenici s teškoćama pišu u zasebnoj učionici radi mogućnosti ponovnog slušanja zvučnog zapisa. Učenici koji imaju pomoćnika u nastavi imaju ga i tijekom pisanja nacionalnih ispita.

Objavljeni rezultati nacionalnih ispita: Učenici najbolji u stranim  jezicima, najviše jedinica na Povijesti i Fizici

Molimo sve učenike da za vrijeme održavanja ispita u školi bude mir, a učenicima 4. i 8. razreda želimo uspješno i neometano pisanje nacionalnih ispita.

objavio: Ivona Rogošić   datum: 3. 3. 2024.